F
FB

OFERTA SZKOLENIOWA DLA PRZEDSZKOLI

PIERWSZA POMOC W PRZEDSZKOLU - „MAŁY RATOWNIK”

Kształtowanie odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia powinno się rozpocząć już od najmłodszych lat. Dlatego Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy „CAMPUS” w Chełmnie zaprasza na szkolenie obejmujące podstawowe zagadnienia z pierwszej pomocy możliwe do zastosowania przez dzieci. Szkolenie jest zaplanowane w taki sposób , aby było jednocześnie nauką i zabawą .

Prowadzone jest w formie warsztatów, dzięki którym dzieci wiedzą jak:

1. wezwać pomoc
2. sprawdzić przytomność i oddech
3. zabandażować ranę
4. przykleić plaster

Poznają również podstawowe zasady bezpieczeństwa w codziennym życiu np. (jazda w kasku na rowerze, zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, przechodzenie zawsze na pasach, bezpieczeństwo podczas zabaw z rówieśnikami itp.) Szkolenie i sposób przekazywania wiedzy dostosowujemy do grupy wiekowej uczestników. Do ćwiczeń wykorzystywany jest najwyższej jakości profesjonalny sprzęt .

Czas trwania :

1. jedno spotkanie (2 godziny lekcyjne)

Cele kursu: wykształcenie u dzieci odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia własnego bądź życia innych ludzi, a także zapoznanie najmłodszych podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Dziecko po naszym kursie potrafi udzielić pierwszej pomocy, unikać miejsc niebezpiecznych, rozpoznać zagrożenie i prawidłowo wezwać pomoc.

Data szkolenia:

1. termin do uzgodnienia

Miejsce szkolenia:

1. szkolenia zamknięte w przedszkolu
Każde dziecko uczestniczące w szkoleniu otrzymuje dyplom „Małego Ratownika” - Zapraszamy do współpracy !!